Veclaicenes pagastā atrastajai meža cūkai konstatē Āfrikas cūku mēri; nosaka papildus ierobežojumus 2

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka laboratorisko analīžu rezultāti vakar ir apstiprinājuši jaunu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumu Alūksnes novada Veclaicenes pagastā atrastajai beigtajai meža cūkai. Par to informē PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe.

Viņa stāsta, ka meža cūka atrasta aptuveni  500 metru attālumā no Igaunijas robežas un 10 kilometrus no vietas, kur pagājušajā nedēļa Igaunijā, Voru apriņķī, ĀCM tika konstatēts četrām meža cūkām. Sakarā ar konstatēto gadījumu noteikti papildus ierobežojumi Apes novada Gaujienas, Trapenes un Apes pagastos, kā arī Alūksnes novada Veclaicenes, Jaunlaicenes pagastos, Alsviķu, Jaunalūksnes, Mārkalnes un Pededzes pagastos.

"No cūku novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, bez PVD izsniegtās atļaujas aizliegts izvest mājas, t.sk. arī nebrīvē audzētas meža cūkas. Tāpat bez saskaņošanas ar PVD aizliegts organizēt meža cūku medības. Nomedītajām meža cūkām minētajā teritorijā jāveic laboratoriskā izmeklēšana un tikai pēc negatīvu laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas tās var laist pārtikas apritē," brīdina A.Joffe.

PVD informē, ka laika periodā no 27.oktobra līdz 4.novembrim saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra vīrusu gan atrastajām, jau beigtajām, gan nomedītājām 9 mežacūkām gan Ziemeļvidzemē, gan Dienvidlatgalē. Visas teritorijas atrodas jau iepriekš noteiktajā ĀCM ārkārtas situācijas teritorijā.

ĀCM ir apstiprināts 5 atrastajām, jau beigtajām, meža cūkām un 3 nomedītajām meža cūkām. No tām 3 ir Ziemeļvidzemē: 2 atrastas  Burtnieku novada Ēveles pagastā un 1 nomedīta Strenču novada Jērcēnu pagastā, kā ar 2 nomedītajām un 3 atrastajām meža cūkām Dienvidlatgalē: Dagdas novada Asūnes pagastā Krāslavas novada Izvaltas pagastā, Daugavpils novada Dubnas un Biķernieku pagastos. Dienvidlatgalē līdz šim ĀCM meža cūkām nebija konstatēts Dubnas pagastā.

Līdz šim brīdim ši infekcija konstatēta 150 mežacūkām 12 novadu 30 pagastos.  Mājas cūkām Āfrikas cūku mēris pēdējo reizi konstatēts 17.septembrī.PVD aicina visus, kuri atrod beigtas meža cūkas, nekavējoties par to informēt.


Komentāri 2

Raivis

labi,ka Ziemera pagasts nerobežojas ar Veclaiceni.

pirms 6 gadiem, 2014.11.05 13:39

Vietējās ziņas