Veido mūsdienīga kultūras nama vīziju 8

Drīzumā plānots uzsākt darbu pie Alūksnes pilsētas tautas nama rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādes, kas kļūs par pirmo soli ceļā uz mūsdienīga kultūras nama izveidi tālākajā nākotnē.

Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte prognozē, ka tas varētu notikt jau šogad. Tehniskā projekta izstrādei nepieciešamie līdzekļi iestrādāti arī Plānošanas un attīstības nodaļas budžetā. Kopā ar Alūksnes pilsētas tautas nama vadītāju Dārtu Veismani un pašvaldības būvvaldes vadītāju – pilsētas galveno arhitekti Līgu Šķepasti viņa šobrīd strādā pie tautas nama ēkas rekonstrukcijas projektēšanas uzdevuma. Pagājušajā nedēļā ar tā saturu tika iepazīstināti Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdes deputāti.

Grandiozākās ieceres saista ar lielo zāli
Stāstot par tautas nama rekonstrukcijas plāniem, S.Eglīte norāda, ka galvenā uzmanība tiks pievērsta lielajai zālei. Starp tās trūkumiem minams gan vizuālās pievilcības trūkums, gan vērienīgākiem pasākumiem neatbilstošie izmēri. „Ir ļoti daudzkas, ko mēs nevaram izdarīt tikai zāles ietilpības dēļ. Ja gribam attīstīt novada centru kā kultūras centru, tad mums ir nepieciešama lielāka zāle un skatuve. Tas dotu lielāku progresu kultūras aktivitātēm pilsētā,” uzskata Kultūras un sporta nodaļas vadītāja.
Zāles ietilpību plānots paplašināt, nojaucot ārsienas un palielinot telpas apmērus. Šie darbi radīs labvēlīgu augsni citai iecerei, proti, izvietot skatītāju sēdvietas amfiteātra veidā, iekārtojot tās pakāpjveidīgi puslokā ap skatuvi. Vēl paredzēts nojaukt pašreizējo balkonu, tā vietā izbūvējot jaunu līdz pat 100 sēdvietām. Tagadējā foajē vietā iecerēts izbūvēt jaunu zāli bez skatuves. Ikdienā tā noderēs mēģinājumiem, bet pasākumu laikā kalpos par dalībnieku pulcēšanās vietu, atrisinot problēmas ar ģērbtuvju trūkumu, kā arī kolektīvu uzturēšanos pirms vai pēc uzstāšanās.

Ir vietējās nozīmes kultūras piemineklis
Pārmaiņas iecerētas arī ēkas vecajā daļā, kas sākas no foajē un turpinās līdz pat tautas nama administrācijas telpām. “Radošais potenciāls, kas var veidot kvalitatīvus pasākumus, mums jau ir. Trūkst tikai modernas zāles, kur šādus pasākumus organizēt,” bilst S.Eglīte, akcentējot nepieciešamību pēc tautas nama rekonstrukcijas.

Lai gan netiek izslēgts, ka tālākajā nākotnē Alūksnē varētu uzcelt atsevišķu kultūras centru, Kultūras un sporta nodaļas vadītāja norāda, ka tautas nama ēku nepieciešams sakārtot tāpat. Viņa atgādina, ka šī ēka ir vietējās nozīmes kultūras piemineklis. Tas nozīmē, ka tautas nama nojaukšana nav iespējama, bet atstāt to tādā stāvoklī, kādā tas atrodas šobrīd, nebūtu vēlams.

Komentāri 8

Sanitiņ! Ieliec tai Alūksnes kultūras namā normālu vadītāju, lai pašai nav viņu vietā viss jādara! Smuki jau izklausās visos caurumos Veismaņu dzimta, bet darbi nekādi izcilie neparādas! Visur viens jukums.

pirms 10 gadiem, 2010.04.25 19:24

Apmeklētāju skaits MAZ atkarīgs no zāles lieluma vai smukuma. Kaimiņpilsētu kultūras namos ir līdzīgs apmeklētāju skaits uz līdzīgiem pasākumiem, kaut zāles lielākas un sapucētas.
Kultūras pasākumus baudošo procents sabiedrībā kāds ir tāds ir. Tepat netā ir kaudze pētījumu par šo tēmu.
Balkons protams jānovāc un zāle jāpārbūvē, bet nepārspīlējot ar apjomiem.

pirms 10 gadiem, 2010.04.25 11:37

***

Alūksnieši jau ir noguruši no solījumiem . Būs, kādreiz būs... Pilsēta ir tik skaista, vēsturiski bagāta, cilvēki labprāt apmeklētu šeit kultūras pasākumus, ja būtu telpas un darbinieku ieinteresētība. Labu veiksmi visiem ieceres īstenotājiem.

pirms 10 gadiem, 2010.04.25 10:05

alūksnietis

...būs kārtīgs KULTŪRAS NAMS=BŪS APMEKLĒTĀJI,tagad ,vienkārši, ir pretīgi ieiet zālē,itsevišķi pēc BALKONA izbūves.
Patreizējā zāle atgādina lielu ZĀRKU.
...ar nepacietību gaidām jaunu,skaistu zāli(ar dabīgu apgaismojumu).....

pirms 10 gadiem, 2010.04.25 09:29

artis

Sataisījuši nu vienkārši ,bet kārtīgi,nevis grandiozi.Sanita jau ar tirdzniecību arī sāka grandiozi.

pirms 10 gadiem, 2010.04.24 18:32

Plāni jau kā Napoleonam. Tauta paspēs pamest Alūksni pirms grandiozajiem būvdarbiem atradīs naudu.
Esošā zāle pusē pasākumu pilna par trešdaļu, tauta iet mazumā, bet te - būves iecere lepnāka nekā kaimiņpilsētās. :)

pirms 10 gadiem, 2010.04.24 11:13

Vietējās ziņas