Veido vienotības simbolu (papildināts)

Par godu “Baltijas ceļam” top ziedu josta ar latviešu rakstu zīmēm

“Ko man nozīmē šī diena? Tā ir vienotības sajūta. Tāda kā tagad, kad visi kopā kaut ko darām. Tas daudz ko nozīmē – katram ielikt mazu saujiņu no sevis kopēja mērķa labā,” saka pededziete Daiga Vītola, darbojoties pie “Baltijas ceļam” veltītās ziedu jostas veidošanas skvērā aiz Alūksnes autoostas.

Vairāk foto šeit.

Viņa bija starp daudziem novada iedzīvotājiem, kas atsaucās uzaicinājumam piedalīties simboliskas ziedu jostas veidošanā par godu 1989.gada 23.augustā notikušajai akcijai “Baltijas ceļš”.

 

Jau pirmdien rīta pusē skvēru piepildīja no pilsētnieku un vairāku novada pagastu iedzīvotāju puses sanestie ziedi. Dienas gaitā tie pārtapa 55 metrus garā ziedu jostā ar latviešu rakstu zīmēm, kam dots nosaukums “Cilvēks un saule pasaules kalnā”. Katrai jostā iekļautajai zīmei piemīt savas īpašības, ko izpētījis alūksnietis Arturs Kolovs. Pēc viņa sagatavotās skices arī tapa josta, pie kuru veidoja paši ziedu nesēji. Lai gan līdzās atradās pašvaldības ainavu arhitekts Agris Veismanis un pilsētvides plānotāja Antra Lielmane, kas koriģēja ziedu jostas veidošanas procesu, krāsu gammas un ziedu kārtojumu domāja paši ziedu īpašnieki, tādējādi ieliekot jostā gabaliņu no sevis un savām izjūtām.

 

Par to, cik bagātīga un krāšņa izdevusies ziedu josta, ikviens varēja pārliecināties tās pašas dienas vakarā, kad visi tika aicināti uz “Baltijas ceļa” atceres pasākumu “Vienoti laikā”.

Tiesa, kā atzina viena no ziedu jostas veidotājām Inese Volšteine no Pededzes, šīs dienas veikums drīzāk ir kā piemiņa kādreizējai vienotībai, kas valdīja starp cilvēkiem.

(Vairāk lasiet 25.augusta "Alūksnes Ziņās")

Vietējās ziņas