Veidos bērnu rotaļu istabu 4

Beidzot Rīgas celtniecības koledžu un iegūstot arhitekta diplomu, alūksnieti Lanu Laptevu atgriezties dzimtajā pusē mudinājis labais darba piedāvājums. Pērn štatu samazināšanas dēļ viņa darbu zaudējusi, tāpēc nācies stāties bezdarbnieku rindā bez cerībām uz savai izglītībai atbilstoša darba atrašanu.

Kad Nodarbinātības Valsts aģentūras Alūksnes filiālē Lanai piedāvāts iesaistīties pasākumā “Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai”, viņa uzreiz sapratusi: šis ir brīdis, kad izveidojušos situāciju izmantot savā labā, radot Alūksnē vēl nebijušu piedāvājumu – bērnu rotaļu istabu “Cālēna māja”.
Būs alternatīva bērnudārzam“Tas bija pirmais, kas man ienāca prātā, un citus variantus nemaz neapsvēru,” atzīst Lana. Lai gan daudzi viņu centušies atrunāt, mudinot domāt par savai specialitātei piemērotāku risinājumu, Lana palikusi pie sava. Viņa sākusi aptaujāt cilvēkus par šāda piedāvājuma nepieciešamību, kā arī apzinājusi potenciālo klientu loku. Pamazām iecere pārtapa reālā biznesa plānā. Tas paredz rotaļu istabas izveidi kā alternatīvu bērnudārzam. Tajā būs gan kvalificēts pedagogs un auklīte, kas pieskatīs mazuļus, gan dažādas nodarbības laika īsināšanai. Tāpat plānots izveidot atsevišķu telpu gulēšanai. Vienīgā atšķirība, ka rotaļu istabā mazuļus varēs atstāt ne ilgāk par četrām stundām, jo tādā gadījumā nepieciešams nodrošināt ēdināšanu, par ko pagaidām nav domāts. Lana atklāj, ka rotaļu istabas darba laiks plānots tāds pats kā bērnudārziem. Nepieciešamības gadījumā varēs vienoties par bērnu pieskatīšanu ārpus darba laika vai arī brīvdienās. “Šobrīd daudzi zaudē darbu vai strādā nepilnu darba laiku, līdz ar to zūd nepieciešamība visu dienu atstāt mazuli bērnudārzā. Tajā pašā laikā dažkārt ir situācijas, kad vecākiem jākārto citas lietas, bet nav neviena, kas bērnu varētu pieskatīt. Šādos gadījumos viņi varēs vērsties pie mums,” apgalvo Lana.
Vienīgais šķērslis – telpasŠobrīd iecerēts rotaļu istabu atklāt marta beigās vai aprīļa sākumā. Par projekta līdzekļiem viņa gatavojas iegādāties nepieciešamās mēbeles, kā arī dažādas rotaļlietas un spēles. Neliels finansējums atvēlēts izvēlēto telpu remontu. Tieši telpu trūkums šobrīd kļuvis par galveno šķērsli, kura dēļ visa darbība apstājusies. “Ir izdarīts viss, lai varētu sākt iekārtot rotaļu istabu, taču visi mēģinājumi atrast tam piemērotas telpas beigušies nesekmīgi,” saka Lana.Ar lūgumu palīdzēt telpu jautājumā viņa vērsusies pie Alūksnes novada domes, taču arī tā nav spējusi atrast tam piemērotu variantu. “Ja līdz aprīlim rotaļu istaba nebūs atklāta, man piešķirtie līdzekļi būs jāatgriež atpakaļ un no ieceres īstenošanas nāksies atteikties,” skaidro Lana. “Būtu žēl, ja tā notiktu, jo izņemot telpas, viss pārējais jau ir paveikts.”

Komentāri 4

wwww

Kare maksa 150 000 latus nav problemu. Bus viss

pirms 11 gadiem, 2010.02.14 16:19

....

Un kā ar "Kāres" telpām.....? īpašnieki padomājiet.....

pirms 11 gadiem, 2010.02.13 23:43

Vietējās ziņas