Veidos fondu 2

Alūksnes novada dome no budžeta līdzekļiem veidos Attīstības fondu, kā finansējumu dalīs visiem 15 novada pagastiem attīstības projektu īstenošanai.

Pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers skaidro – tas paredzēts kā ilgtermiņa ieguldījums: viena deputātu sasaukuma laikā pagastiem Attīstības fondā būs pieejami 600 000 eiro jeb 40 000 eiro katram no 15 pagastiem. Viena budžeta gada laikā tie ir 150 000 eiro jeb 10 000 katram pagastam. “Šo naudu pagasti varēs tērēt teritorijas attīstībai, labiekārtošanai – tam, kam ikdienā budžetā parasti pietrūkst finansējuma. Prioritāte ir mērķi, kas budžetā dod ekonomiju un kam nevar piesaistīt līdzekļus no Eiropas struktūrfondiem,” saka Dz.Adlers.

Ieceri un  fonda provizorisko nolikumu apsprieda janvāra tautsaimniecības komitejas sēdē. Deputāts Modris Lazdekalns atzīst – ieguldīts labs darbs, lai radītu nolikumu, bet “šī karamele ir jāapsūkā” un vēl jādiskutē par niansēm. “Fonda līdzekļus jātērē mērķiem, lai labumu gūtu pēc iespējas plašāks pagasta iedzīvotāju loks,” uzskata M.Lazdekalns.

Jaunalūksnes un Malienas pagastu pārvalžu vadītāja Inta Cinglere, paužot arī pārējo pagastu vadītāju viedokli, rosināja nemaz nolikumu neveidot. “Kādreiz arī valsts katrai teritorijai paredzēja budžeta līdzekļus, nosakot aktivitātes, kādam mērķim izlietot – tas visu atvieglotu. Turklāt šī nav liela summa. Tā jātērē attīstībai, bet remontiem un iestāžu uzturēšanai jāparedz līdzekļi budžetā,” saka I.Cinglere.
Paredzēts, ka pagastiem savas ieceres būs jāiesniedz pašvaldībā, kur darba grupa tās izvērtēs, izskatīs tautsaimniecības komitejas sēdē un virzīs apstiprināšanai domes sēdē. Jautājumu par Attīstības fondu skatīs arī janvāra finanšu komitejas sēdē, diskutējot, kam tieši šos līdzekļus drīkstēs tērēt.

Komentāri 2

XYZ

Nez ko attistis ar ta fonda lidzekliem? Tadi divaini fondi un divainas izdaribas, kuras nav saprotamas

pirms 7 gadiem, 2014.01.21 11:04

Vietējās ziņas