Veidos jauna formāta bukletus

Lai gan līdz gada beigām atlikuši vēl divi mēneši, tūrisma informācijas centrs jau laikus sācis domāt par Alūksnes novada tūrisma piedāvājuma bukletiem nākamajam gadam.

Šobrīd tiek plānots, ka saturiski tūrisma ceļvedis varētu būt tāds pats kā iepriekšējos gados – ar sadaļām par tūrisma apskates objektiem, aktīvo atpūtu, muzejiem, amatniekiem, ēdināšanu un naktsmītnēm. Vienīgās atšķirības tiek saskatītas bukleta formātā. Tūrisma informācijas centra  vadītājas pienākumu izpildītāja Ingūna Dovgāne atgādina, ka pašreizējā formātā buklets izdots jau vairākus gadus. Šī iemesla dēļ dažkārt rodas pārpratumi. “Cilvēkiem rodas priekšstats, ka tas ir tas pats buklets, kas jau ir viņu īpašumā, lai gan saturiski tie abi atšķiras,” viņa saka.

Diskusijās ar novada tūrisma darba speciālistiem izkristalizējušies divi varianti: vai nu atstāt līdzšinējo formātu, kas veidots pēc grāmatas principa, vai arī iespiest trīsdaļīgu bukletu, kas nebūtu pāršķirams, bet gan salokāms. Jaunais variants tūristiem būtu ērtāks un vieglāk izmantojams, taču nepieciešamo līdzekļu ziņā – nedaudz dārgāks par līdzšinējo variantu. Papildus plānots izdot bukletus tikai ar pilsētas tūrisma piedāvājumu, kā arī sagatavot A4 formāta kartes, kur vienā pusē redzama pilsētas karte, bet otrā – informācija par tās tūrisma objektiem, ēdināšanu un naktsmītnēm.

Kopā ar bijušo centra vadītāju Kristīni Vimbu radusies ideja par pilnīgi jauna piedāvājuma radīšanu. Tās varētu būt katram pagastam un pilsētai veidotas atklātnītes, kur vienā pusē ir fotoattēls, bet otrā – ar katru vietu saistītā informācija. Visas atklātnītes būtu saliktas vienos vāciņos. Rezultātā tas varētu kalpot gan kā vizuāli pievilcīgs un koncentrēts materiāls par novadu kopumā, gan prezentatīvais materiāls, ko dāvāt viesiem.

Vietējās ziņas