Veidos tūrisma akciju pagasta robežās 1

Jau trešo gadu pēc kārtas Alsviķu pagastā notiks tūrisma nozarē strādājošo saiets. Tā laikā paredzēts atskatīties uz pagājušās sezonas veiksmēm un neveiksmēm, kā arī veidot kopējus plānus nākamajam gadam.

Alsviķu pagasta tūrisma darba organizators Jānis Polis informē, ka saiets notiks šodien, 29.oktobrī, pulksten 18.30. Par tā norises vietu izvēlētas Pīgožņu mājas. Viņi pārņems stafeti no iepriekšējo gadu saietu saimniekiem – Šteinertu un Puzuļu ģimenēm. Lai gan kopā sanākšanas primārais mērķis ir iepazīt citam citu un uzzināt par kolēģu piedāvājumu, šie saieti tiek izmantoti jaunu ideju ģenerēšanai, ar ko piesaistīt tūristus nākamajā sezonā. Tā, piemēram, pirmā gada saiets vainagojās ar vairākiem tūrisma maršrutiem pagasta teritorijā. Tas toreiz kļuva par pirmo šāda veida piedāvājumu bijušā rajona teritorijā. Pērn centrālā uzmanība veltīta prezentācijai par soļotāju Ādolfu Liepaskalnu un ar viņa simtgadi iecerētajām aktivitātēm.

Savukārt šogad plānots izveidot līdzīgu pasākumu akcijai “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”. J.Polis atklāj, ka saietā tiks apzināts tūrisma nozarē strādājošo piedāvājums un akcijas potenciālie dalībnieki. Tā kā šī iecere radusies ne tikai ar mērķi pievērst uzmanību Alsviķu pagasta nemateriālajām vērtībām, bet arī veicināt tūristiem domāto produktu noietu, akcijai plānots izstrādāt īpašus noteikumus. “Maršrutā iekļausim visdažādākās vietas un objektus, sākot no dabas bagātībām līdz pat pašmāju amatnieku apmeklējumam. Lai gūtu apstiprinājumu, ka cilvēks patiešām tur ir bijis, vienā gadījumā viņam redzētais objekts būs jānofotografē, citā – jāuzzina atbildes uz jautājumiem, bet vēl kādā – jāiegādājas suvenīrs,” skaidro J.Polis.

Piektdienas tikšanos plānots izmantot, lai līdz galam apspriestu un izdiskutētu akcijas iespējamo norisi. Jau tagad zināms, ka tie, kas būs apmeklējuši visus maršrutā iekļautos objektus, sezonas izskaņā tiks pie balvām.

Komentāri 1

...

laba doma par šādu akciju! Paldies Poļa kungam par radošām aktivitātēm'tūrisma un kultūrvēstures izpētes darbā!

pirms 10 gadiem, 2010.11.01 10:18

Vietējās ziņas