Vēlas kardinālas izmaiņas valstī

Piedāvā programmas ar sociāldemokrātisku ievirzi

No Alūksnes novada 10.Saeimas vēlēšanās kandidē septiņi pretendenti, kuri ietverti četru partiju apvienību sarakstos. Par izredzēm iekļūt Saeimā izsakās Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Ilga Ozoliņa un Alūksnes vidusskolas skolotājs Vadims Savkovs. Viņa kandidē no "Atbildība - sociāldemokrātisko politisko pariju apvienība" saraksta, viņš - no "Saskaņas centra" saraksta Vidzemē.

Likumdošanai jākalpo sabiedrības interesēm
"Iepriekšējos 20 gadus Latvijā ir valdījušas tikai labējās partijas. Tās ir politiski bezatbildīgas, tāpēc valsts ir nonākusi krīzē. Tādos brīžos parasti sociāldemokrātiskās partijas izrādās labākās. Mūsu četru partiju apvienība ir kreisi centriska. Tās kopējais mērķis ir uzlabot dzīves apstākļus visiem. jo spēki ir jāapvieno. Tiesa, grūti prognozēt, kādas ir mūsu izredzes iekļūt Saeimā," skaidro I.Ozoliņa. Viņa uzsver, ka izšķiroša būs vēlētāju nostāja. Vai viņi turpinās ticēt tukšiem solījumiem, vai varbūt sāks prasīt atbildību no politiķiem, kas ir vainojami pašreizējā smagajā ekonomiskajā situācijā.

Paredz mainīt nodokļu politiku
"Saskaņas centra" priekšvēlēšanu programmā ir teikts, ka tā uzvarēs vēlēšanās. "Manuprāt, tas nav īsti korekti, jo vairākums vēlēšanās nenodrošina uzvaru. Ka no "Saskaņas centra" būs visvairāk deputātu Saeimā, tas ir skaidrs. Tiesa, no vienas puses tā ir uzvara. Tomēr valdošās koalīcijas veidošana ir cita lieta. Vai partija uzvarēs, būs redzams apmēram mēnesi pēc vēlēšanām," uzskata V.Savkovs.

Viņš atzīst, ka īsā priekšvēlēšanu programma ietver sevī lozungus, bet vēlētājiem vajadzētu iepazīties ar izvērsto programmu. Tajā ekonomisko jautājumu sadaļa vien aizņem 172 lappuses. V.Savkovs spriež, ka viņam, startējot ar 24.kārtas numuru, neizdosies savākt vairāk nekā 2000 plusus. Turklāt jāņem vērā, ka starp kandidātiem ir arī citi alūksnieši, par kuriem balsos vietējie vēlētāji.

(Vairāk lasiet 25.augusta "Alūksnes Ziņās")

Vietējās ziņas