Vēlas veidot atrakciju parku 33

Kad pirms 8 – 9 gadiem alūksnietis Alvis Bukovskis apmeklējis pirmos atrakciju parkus Eiropā, viņam ienācis prātā, kāpēc gan paša pilsētā nevarētu būt kaut kas līdzīgs. Nu ar šādu ideju viņš vērsies Alūksnes novada pašvaldībā, izklāstot savus priekšlikumus atrakciju parka izveidei.

Šim nolūkam izveidots nodibinājums “A – pilsēta”, kurā ir divas juridiskas un viena fiziska persona – SIA “De fonte Latvia” un SIA “Vistako”, kā arī A.Bukovskis, kurš iecelts par nodibinājuma valdes priekšsēdētāju. Nodibinājumam esot tikai viens mērķis: - Deleģēt kopīgam darbam Alūksnes novada uzņēmēju intereses vietējā pašvaldībā biznesa projektu realizācijai, lai risinātu sabiedrībai svarīgas problēmas.

Potenciālie investori – esošo atrakciju parku īpašnieki
Šobrīd šis mērķis atspoguļojas iecerē par atrakciju parka izveidi ezermalā, kas varētu atrasties teritorijā, sākot no parka līdz pansionātam, iekļaujot tajā bijušā VEF teritoriju. Tā kā atrakciju parks iecerēts līdzīgs Dānijā esošajam atrakciju parkam “Legoland”, tā īpašnieki tiek saskatīti kā potenciālie investori jauna objekta radīšanai Igaunijas un Krievijas pierobežā. A.Bukovskis lēš, ka vidēji šādi parki piesaista ap 2000 apmeklētājiem dienā, no kuriem katrs vienā reizē atstāj apmēram 100 latus ne tikai atrakciju parka izklaidēm un suvenīru iegādei, bet arī ēdināšanai, naktsmītnēm un tamlīdzīgām lietām.

Nodibinājuma “A – pilsēta” valdes priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka šīs ieceres īstenošana sniegtu daudz labuma kā vietējās vides un infrastruktūras sakārtošanai, tā arī pašmāju uzņēmējdarbības attīstībai, pašvaldībai un pilsētas atpazīstamībai ārpus Latvijas robežām. A.Bukovskis prognozē, ka priekš atrakciju parka radīšanas būtu nepieciešami amēram pieci gadi, taču tā ieguvums pilsētai būtu mērāms gadu desmitos un veidotu pateicīgu augsni nākamo paaudžu uzņēmējiem.

Rosina sagatavot konkrētāku vīziju
Iepazīstinot ar šo priekšlikumu Alūksnes novada pašvaldības Tautsaimniecības komitejas deputātus, A.Bukovskis uzsver, ka pirmais solis no pašvaldības puses tiek gaidīts, šo ieceri iekļaujot šobrīd topošajā pašvaldības attīstības programmā. Uz jautājumu, vai liels mīnuss nevarētu būt lidostas un dzelzceļa trūkums Alūksnē, ko visbiežāk izmanto citu valstu ceļotāji, A.Bukovskis uzsver, ka par atrakciju parka mērķauditoriju tiek uzskatīts kulturāls ģimenes tūrists, kas varētu ceļot ar privāto transportu un tādējādi būt neatkarīgs no lidmašīnu un vilcienu satiksmes.

A.Bukovskis nepiekrīt iebildumiem, ka diez vai Alūksne potenciālajiem investoriem varētu būt saistoša, ņemot vērā, ka Eiropā tūrisma sezona ir ilgāka,. Viņš norāda, ka klimatisko apstākļu atšķirības nav lielas, jo arī Eiropā tūrisma sezona tiek atklāta aprīlī un ilgst līdz septembrim. Lai gan konkrēta atbilde no deputātu puses šoreiz netika gaidīta, viņi rosināja līdz nākamajai tikšanās reizei sagatavot konkrētāku vīziju par iespējamā atrakciju parka izveidi, kas ļautu pilnīgāk izvērtēt pašvaldībai izteikto priekšlikumu.

Komentāri 33

ydjwvbqpq

Hermes Bags hermes handbags outlet Gucci Outlet This process is unavoidable, so every person goes to supermarkets and local stores to purchase things http://www.pacen.com/.au/data/burberryhandbags.html

pirms 8 gadiem, 2013.04.26 00:40

MAMMA

labāk sataisījuši bērniem kārtīgu rotaļu laukumu aizbrauciest uz kādu pilsētu un paskatat cik tur ir skaisti , šovasar pabiju Ludzā tiešām prieks bērniem skaist rotaļu laukums un pie ezera ar iekārtots skaisti.

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 10:10

iedzīvotāja

Nu žēl arvien vairāk... Šādu projektu dēļ Latvijai arī krahs klāt! Valstij parādā miljonus, jo lūk masātnespēja, bet domas atkal kā jaunus līdzekļus piesavināties, lai vēlāk pateiktu - sorry - nesanāca, bet ko nu vairs. Atbildības un sirdsapziņas nu nekādas - tas lai paliek tiem parastajiem ļautiņiem, kuri godīgi strādā. 100,-Ls dienā utt... tas pat piecgadīgam bērnam mūsu pusē saprotams, ka šeit neviens tā nepelna.. Ja to pie'\laus, tad gan jāsāk lukot tikt ātrāk prom no Alūksnes un arī Latvijas, jo ceļ tikai gaisa pilis, par reālu domu, ražošanu, cilvēku pieklājīgu dzīvi lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai pat nedomājot - galvenais partijas piederība un nekaunība.
Vajadzētu izdot likumu, ja jau esi kādu uzņēmumu pasludinājis par maksātnespējīgu, tad pie vadības vairs nevar pielaist nekad! - nu vismaz iesaistot līdzekļus no malas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 10:54

Maija

Nu vai tad jāšaubās par to ka tā ir afēra,uz to gan viņam galva strādā...kā vecs runcis kur iet tur pēc tam var ilgi sajust smaku...Tautas partija rullē...

pirms 10 gadiem, 2010.07.28 13:30

?

fantāzijas labas,tikai virzītājs "slīps",aizņemties glumais māk ,parādus atdot nevēlas,kur gan lielo naudu paspējis nobēdzināt,badā arī nedzīvo ?Vai sākas kārtējaā afēra????

pirms 10 gadiem, 2010.07.28 09:54

ha ha

ja kaut kas taads realizeesies tad vietejiem viesniicu biznesiniem buus beigas

pirms 10 gadiem, 2010.07.28 09:01

Durakiem jau var piedāvāt visu ko. Neko pa gadu nav paveikuši , nu jāklausās plānā galda borētāji.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 21:39

Nevaru vien beigt brīnīties, ka vēl joprojām atrodas tādi ostapi benderi, kuri mēģina iesmērēt idejas, kuras ir zinātniskās fantastikas līmenī! Pat Parīzes Disnejlenda cieš zaudējumus, bet malēnieši tagad būs tie, kas piesaistīs pasaules tūristu tūkstošus dienā! Vai vispār kāds ārpus Latvijas zina, kur atrodas Alūksne un kas tur notiek? Līdz šim mēs ne ar ko neesam piesaistījuši kaut vai Eiropas uzmanību. Pat Latvijas iedzīvotāji diez vai brauks uz šejieni kaut kāda atrakciju parka dēļ, jo kaut kas jau ir pieejams Rīgā. Un kas notika ar "Go-planet"? Kaut kā nekas vairs nav dzirdēts, bet nāca ar tādām ambīcijām. Un cik daudz alūksniešu brauc uz Ventspili? Tur taču arī ir atrakciju parks. Visticamāk, ka atkal mūsu "gudrajiem" deputātiem tiek pūderētas smadzenes, vai arī solīts, ka kaut kas atlēks arī viņiem. Par izpēti un idejas projektu jau arī kaut kas jāmaksā. Tā kā izskatās, ka atkal kaut kas nav tīrs. Un vēl viens novērojums - kāpēc tieši pēdējā gada laikā, kopš Domē iesēdās liels bars uzņēmēju, Alūksnei arvien biežāk tiek piedāvāti utopiski projekti??? Ļaudis, padomājiet par to!

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 20:55

kur Bukovskis, tur nekas labs, saku no pieredzes, arī apkrāpa..., kaut bija labi pazīstams.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 19:20

ideja nav realizējama, jo ir viens nosacījums, ko nevar izpildīt

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 18:55

alise

to utei
Ko murgo, kādu skolu Jaunannā uzcēla, izkrāpa no ārzemniekiem naudu un bīdīja savas rebes. Pie savas privātās kafejnīcas dzina strādāt skolniekus, kamēr skaitījās zīmēšanas skolotājs. "Destru" nolaida uz grunts, kamēr Krauklis un pārējie partijas biedri pārpirka. Pats aizņēmies pamatīgu piķi, varbūt tiešām lai atgriež naudu, un lai dēls beidz rakstīt komentus un aizstāvēt tētiņu. Bērni vienmēr maksā par vecāku rīcību, bet ja paši tādus vecākus izvēlējās, tad lai dzīvo.
Vispirms, lai tauta painteresējas, kas tad īsti ir A-Pilsēta. Ja raksta rakstu, tad lai raksta patiesību. Kuri pašvaldības murmuļi atkal grib izsaimniekot naudu. Pilnīg idiotiska vieta priekš liela atrakciju parka, bet dīvaini, ja cer, ka uzšejieni, kur nav infrastruktūras brauks pēkšņi tūristi un grūdīs ārā piķi. Pašā Alūksnē nu jau laikam 4 tūkstoši iedzīvotāju, ap 2007. bija 6 tūkstoši. Daži deputāti sirgst ar slima suņa murgiem.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 18:27

un

Pietiktu,ar to kas agrak bij,lidmasinas lielakajiem,mazakajiem mazie karuselisi,un supoles,butu vismaz kur bernus aizvest.....

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 18:13

007

Un kurš tad to nesaprot, ka tas ir tikai lai tiktu pie zemes ezera krastā, un tad jau pietiks ar 5 LVL dienā no katra, kurš tur gribēs kaut ko padarīt, Ne jau atrakciju parku te kāds investors trieks augšā, drīzāk privātu ...

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 16:15

Voldis

Šitās firmeles jau nu nav neko tik grandiozu spējīgas viekt. Ož pēc afēras, bet lai veicas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 14:33

Njū Vasjuki :) TP pirmsvēlēšanu duraku keršanas šovs.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 14:02

ute

Veči beidzam ,tā ir ideja pie kā tiks gada garumā strādāts (domes TK tikai pirmie asni izlīda)tā man kāds domnieks pastastīja,tas nebūs ne rīt ne parīt ,bet visi ir ar labām domām par šo projektu. Šis nodibinājums ir tikai sākuma instruments un jebkuram ,kas grib darboties var ieguldīt savu brīvo laiku un naudu. Es labāk izmantošu atvaļinājumu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 13:37

Ilgonis Leišavnieks

Cik liela būs autostāvvieta pie parka? Ja dienā ierodas 2000 apmeklētāju un katrā ir 4 cilvēki, tad autosstāvvietā jābūt vietai vismaz 500 automašīnām.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 13:17

:)

...Lai tik strādā ,varbūt parādus varēsi atdot cilvēkiem ,vai ne?:))

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 11:49

nu ko var njemties?!?
nu ja ir iecereejushi, lai tak dara! kas i? jums kaads prasa ko sponsoreet???
un taa palasot var saprast, ka ls 100 ir domaats no tuurista dienaa, nevis no vieteejaa aluuksniesha!!!
kretinee taadi idioti, kas pashi neko nedara un d... virsuu tiem, kas veelas ko dariit...

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 10:23

Vietējās ziņas