„Veselības gada balvu 2014”: par veselīga uztura ražošanu - uzņēmumam SIA „Very Berry"

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pasniedza ikgadējo Veselības gada balvu. 24.oktobrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tika godināti desmit laureāti – pārtikas ražotāji, sabiedriskās organizācijas, likumdevēji un pašvaldības, kas ar savu darbību veido izpratni par sabiedrības veselību. Par to informē Latvijas Ārstu biedrības mediju projektu vadītāja Sendija Burka-Šaicanova.

Viņa stāsta, ka pirmoreiz pasniegta balva par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā un nominēts Gada cilvēks sabiedrības veselībā.
LĀB sadarbībā ar SIA „LDz ritošā sastāva serviss”, Zemkopības ministriju un vairāku citu uzņēmumu atbalstu jau otro gadu pēc kārtas pasniedza Veselības gada balvu. Šī balva ir iespēja pateikties visu jomu organizācijām un uzņēmumiem, speciālistiem un aktīviem cilvēkiem, kas nodrošina un veicina Latvijas iedzīvotāju veselību.

Veselības gada balva nominācijā par veselīga uztura ražošanu tika piešķirta uzņēmumam SIA „Very Berry”, kas audzē dzērvenes, mellenes, avenes un zemenes, pircējiem tās piedāvājot svaigā veidā, kā arī pārstrādātas sulās, sīrupos un morsos. Viss uzņēmuma „Very Berry” produktu klāsts ir Latvijā audzēts, 100% dabisks un veselīgs.

Par tautas sporta organizēšanu Veselības gada balvu saņēma ielu kultūras un jauniešu kustība „Ghetto Games”, bet par veselību visvairāk stiprinošo pašvaldību šogad tika atzīta Ventspils.

Veselības gada balvu saņēma arī biedrība „Latvijas sporta izglītības iestāžu direktoru padome” par bērnu sporta un veselīga brīvā laika organizēšanu un Gaujas nacionālais parks par nozīmīgu projektu sabiedrības veselībā īstenošanu. LĀB valdes loceklis, prof. Jānis Vētra, pasniedzot balvu, Gaujas nacionālo parku nosauca par galvenajām Latvijas plaušām, ks ar savu zaļo koku rotu gādā par gan par skābekli, gan sniedz emocionālu baudījumu un iespēju fiziskām aktivitātēm.

Par risinājumiem Baltijas jūras, upju un ezeru ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanā balva tika pasniegta SIA „Rīgas ūdens” Bioloģiskās attīrīšanas stacijai „Daugavgrīva”. Savukārt balvu par sasniegumiem Latvijas vides veselības uzlabošanā LĀB piešķīra uzņēmuma „Bioefekts” dibinātājai un vadītājai Anitai Lielpēterei. „Bioefekts” jau kopš 1993. gada izstrādā un ražo bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus un citus mikrobioloģiskos preparātus dārzkopības un lauksaimniecības vajadzībām, tā piedāvājot alternatīvu dabai un cilvēkam kaitīgo pesticīdu un herbicīdu lietošanai. Saņemot balvu, Anita Lielpētere sacīja: „Esmu gandarīta, ka mūsu darbs ir novērtēts. Latvijā ir ļoti profesionāli mikrobiologi. Tāpēc, ja mēs visi kopā rīkosimies saprātīgi, tad nākonē varētu kļūt par valsti, kur dominē bioloģiskā augu aizsardzība”.

Par nozīmīgu atbalstu pacientiem un profilakses darba veikšanu Veselības gada balvu saņēma onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”.

Šogad LĀB radīja arī divas jaunas nominācijas – par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā un Gada cilvēks sabiedrības veselībā.  Balva par mūža ieguldījumu tika piešķirta ārstei Vairai Leimanei, kas visu savu darba mūžu veltījusi tuberkulozes apkarošanai, būtiski samazinot saslimšanu ar postošo slimību. 

Godpilnā nominācija - Gada cilvēks sabiedrības veselībā – tika piešķirta Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapam – metropolītam Zbigņevam Stankēvičam.  Arhibīskaps pats ir veselīga un sportiska dzīvesveida piekritējs un aicina par tādiem kļūt arī citiem, atgādinot, ka tas nozīmē arī rūpes ne tikai par fizsko, bet arī par savu garīgo veselību. 

Veselības gada balvas ceremonijā bija arī divas veicināšanas balvas. Tās saņēma Latvijas Florbola savienība par bērnu sporta un veselīga brīvā laika organizēšanu, kā arī vides aizsardzības domubiedru grupa, kas radījusi  antibalvu „Zirgābols”. To vides aktīvisti piešķir par dabai, cilvēkiem un dzīvniekiem nedraudzīgiem projektiem un darbiem.

Vietējās ziņas