Vienošanās ir nelikumīga 5

Gulbenes rajona tiesas spriedums daļēji apmierina Jāņa Cīmiņa prasību pret Alūksnes novada domi par darba līguma grozīšanu.

Tiesa prasību apmierina daļēji
“Ir apmierināta prasība atzīt par spēkā neesošu pagājušā gada 3.augusta vienošanos, kurā paredzēti grozījumi Jāņa Cīmiņa darba līgumā ar pašvaldību. Tajā tika piedāvāts grozīt darba līgumu, ļaujot citas darbinieces dekrēta atvaļinājuma laikā pildīt projekta vadītāja pienākumus. Turklāt atteikuma gadījumā viņš tiktu atbrīvots. Tiesas spriedums atceļ vienošanos, jo tā ir balstīta uz darba uzteikumu. Lai gan tas nav pārsūdzēts, uzteikums ir nelikumīgs. Tas nozīmē, ka ne gluži brīvprātīgi Jānis Cīmiņš bija spiests parakstīt šo vienošanos,” komentē tiesnese Gunta Gulbinska. Viņa uzsver, ka J.Cīmiņam netika piedāvātas citas darbavietas. Turklāt novada dome tiesā nevarēja pierādīt, ka ir vērtētas J.Cīmiņa spējas un prasmes tās ieņemt, salīdzinot ar citiem pretendentiem. Nav dokumentālu liecību ka ir izraudzīti citi darbinieki, kuru kvalifikācija ir labāka.

J.Cīmiņu gandarī tiesas spriedums
“Spriedumā ir norādīts, ka šī situācija ir jārisina Darba likumā noteiktajā kārtībā. Vajadzēja piedāvāt darbu vai arī atbrīvot. Tā arī varēja būt, ja neizturēju konkursu uz plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja amatu. Tāda ir dzīve. Stāsts ir par to, ka man neviena vieta netika piedāvāta,” secina J.Cīmiņš.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 20.septembra numurā.

Komentāri 5

Nu ... pārdesmit tūkstošus pašvaldība paviljonā ietrallināja pirms Jānis parādījās domē. Kur tie ir redzami ? Kurš toreiz bija pie naudas ? Vai tik nebija visu cienīta persona....

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 19:33

līdzjūtība

Nabaga Cīmiņš - viņš jau nu visvairāk ir cietis no domes represijām ! Tik gudrs, tik smakjūtīgs, tik erudīts un viszinošs - gudrākais visā novadā, un kā viņš ir veicinājis Alūksnes pilsētas attīstību visus šos gadus - pateicoties viņam pilsēta zeļ un plaukst !Viens Aleksandra paviljons vien ir ko vērts - kā restaurēts ! Un tāds cilvēks nav novērtēts !
Uz priekšu, novada dome,atpakaļ Cīmiiņam attīstības nodaļas vadītāja vietu un Valdu par vietnieci !

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 18:02

visiem

Visiem, kururs tā Dome tur čakarēja, vajadzēja sniegt tiesā - pirmkārt jau Pārvalžu vadītājiem.

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 17:34

Nu gan rēciens nāk par tautas partijas "konkursu", kuru uzvarēja Zeltiņu Valda...

pirms 10 gadiem, 2010.09.20 21:19

Vietējās ziņas