Vientuļajiem pensionāriem eiro iegādāties palīdzējuši aprūpētāji

Vairāki vecie un vientuļie Alūksnes novada iedzīvotāji jau paguvuši iegādāties eiro ar aprūpētāju palīdzību, Sociālā dienesta darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pēc viņas teiktā, ja klientiem, kam tiek sniegta aprūpe mājās, nepieciešams iegādāties kādu preci vai produktu veikalā, aptiekā un citās pakalpojumu saņemšanas vietās, viņi var aprūpētājiem iedot latus un aprūpētāji norēķinās, atpakaļ klientam atdodot saņemto atlikumu eiro valūtā.

Tāpat pašvaldības pārstāve atzīmēja, ka jautājumos, kas skar valūtas maiņu un kas saistīti ar aprūpes sniegšanu mājas apstākļos, Sociālā dienesta darbinieki jau 2013.gadā laikus informēja klientus.

Aploka arī norādīja, ka iedzīvotāji, kuriem nepieciešama Sociālā dienesta darbinieku aprūpe mājas apstākļos, jau iepriekš bijuši informēti par valūtas maiņas procesu un cenām abās valūtās - gan latos, gan eiro.

Kopumā pašvaldības iestādēs līdz šim negatīvas atsauksmes par eiro ieviešanas procesu neesot saņemtas, apgalvoja pašvaldības pārstāve. Pašvaldības pagastu pārvaldēm pēc to pieprasījuma izsniegta skaidra nauda norēķinu veikšanai, bet domē veikta visa nepieciešamā pāreja gan sistēmās, gan arī veikti grozījumi attiecīgos saistošajos noteikumos un domes lēmumos saistībā ar pāreju no latiem uz eiro.

Pašvaldības kapitālsabiedrības lielākoties neveic norēķinus skaidrā naudā, savukārt to informācijas sistēmas pārejai uz eiro ir veiktas.

Vietējās ziņas