Vientuļie sirmgalvji saņem svētku pakas

Alūksnes un Apes novadu pensionāri pirms Latvijas valsts svētkiem saņēma Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētās svētku pakas vientuļajiem sirmgalvjiem.

Finansējums ir 9080 eiro

“Tie ir vientuļie sirmgalvji, kuriem nav vīra vai sievas, bērnu. Ja bērni ir, bet devušies peļņā uz ārvalstīm, tad sirmgalvji šīs pakas nesaņem. Šīs sezonas finansējums no Borisa un Ināras Teterevu fonda ir 9080 eiro Alūksnes un Apes novadu vientuļajiem sirmgalvjiem, ko apgūstam caur Alūksnes un Apes novada fondu. Projekta vadītāja ir Baiba Dzelzskalēja-Kalēja. Šādas pakas vientuļie sirmgalvji saņem četras reizes sezonā – pirmās 200 pakas tika izdalītas nesen, nākamās 200 pakas tiks izdalītas ap Ziemassvētkiem, pēc tam būs vēl pavasarī un ap Līgosvētku laiku,” stāsta Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.


Nesen izdalītajās pakās bija kafija, gaļas konservi, “Šprotes” eļļā, kausētais siers, “Krievijas siers”, cepumi, konfektes. Katras pakas vērtība ir 7,75 eiro.


“Katrā pakā ievietojam arī informatīvu vēstuli no Alūksnes un Apes novada fonda. Nesen izdalītajās pakās ievietojām arī apsveikumu Latvijas valsts svētkos, ko gatavoja Gaujienas internātpamatskolas, Malienas pamatskolas, Sikšņu pamatskolas un Alūksnes novada vidusskolas audzēkņi,” saka Dz.Zvejniece.


Personu loku maina

Kopumā sarakstā ir 262 Alūksnes un Apes novadu vientuļie sirmgalvji. “Tas nozīmē, ka 62 sirmgalvji katru reizi nesaņem šo paku, jo personu loku mainām, lai ik pa kārtai saņemtu visi, tādēļ lai neapvainojas tie, kuriem šoreiz netika – viņiem noteikti būs ap Ziemassvētku laiku,” saka Dz.Zvejniece.


Sirmgalvji ir ļoti priecīgi, saņemot šīs pakas. Zvana arī uz Alūksnes un Apes novada fondu un pateicas, labprāt parunājas. “Liels paldies abu novadu pašvaldību un sociālajiem darbiniekiem, mūsu fonda un NVO centra brīvprātīgajiem, kuri palīdz paku izdalīšanā!” saka Dz.Zvejniece.


B.un I.Teterevu fonds katru sezonu finansē arī divus kultūras pasākumus: “Atzeles” koncerts būs 20.decembrī Kolberģī un Limbažu Ausekļa teātra izrāde – Gaujienā nākamā gada februārī.

Vietējās ziņas