Vienu vai divus vietniekus? 19

Alūksnes domes ārkārtas sēdē deputāti nevarēja pilnībā pieņemt nevienu lēmumu, kas bija saistīts ar izmaiņām pašvaldības nolikumā, domes darba samaksas nolikumā, ar domes priekšsēdētāja vietnieka jeb vietnieku ievēlēšanu un budžeta līdzekļu izdalīšanu kompensācijas izmaksāšanai atbrīvotajam vietniekam.

Visi šie lēmumi ir saistīti, jo acīmredzot domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks ar pašreizējās domes koalīcijas deputātiem nolēmuši izveidot divu vietnieku štata vietas. “Šis ir novadu veidošanas gads, tāpēc gribam sekmīgāk sagatavoties šim periodam. Lietderīgi ir uzsākt darbu ar diviem vietniekiem, no kuriem viens aktualizētu un virzītu novada veidošanas procesu. Otrs vietnieks strādātu un risinātu saimnieciskos jautājumus,” pamato V.Litaunieks. 

Komisijā nediskutē par finansējumu
Pēc deputāta Ainara Meldera jautājuma sākas diskusijas par to, cik domes priekšsēdētāja vietnieku  ir citās pašvaldībās, gan kaimiņu pilsētās, gan reģionu centru lielajās pilsētās. Tomēr galvenais arguments ir tas, ka abiem vietniekiem tiek sadalīta bijušā vietnieka alga, taču tiek saglabāta arī deputātu alga. Tas nozīmē, ka palielināsies budžeta izdevumi, jo A.Melders nesaņēma deputāta algu. Deputāte Vija Puzule secina, ka šis jautājums nav diskutēts finanšu komitejas sēdē.
Deputāts Jānis Cīmiņš nosauc pašvaldības, kurās ir tikai viens vietnieks. Turklāt norāda, ka Kuldīgā un Valmierā nav neviena vietnieka. Divi vietnieki ir Jelgavā un citās lielajās pilsētās. “Baidos, ka šāds solis nepaliks nepamanīts Latvijā. Un kas notiks, ja pēc diviem, trim mēnešiem mainīsies politiskā situācija? Tad atkal mainīsim nolikumus un vietnieku skaitu?” jautā J.Cīmiņš.

Viens vietnieks – novada veidošanai
Viņš ir par to, lai atbrīvotā Ainara Meldera vietā atrastu citu – labāku, bet vienu, nevis divus vietniekus. Lai gan sēdē netika minēti izraudzītie vietnieku kandidāti, bet saskaņā ar neoficiālu informāciju tie esot Armands Musts un Edvīns Fricis Svars. “Nezinu, kurš ir izdomājis šo ārprātu. Manuprāt, tas liecina par priekšsēdētāja nespēju vadīt domi. Deputāti ar šo lēmumu, balsojot vārdiski, var kļūt par apsmieklu. Es tādu nespētu izskaidrot vēlētājiem,” saka A.Melders. Deputāts Jānis Liepiņš iebilst, ka Rēzeknē, piemēram, ir trīs vietnieki. Viņš uzsver, ka ir nepieciešams cilvēks, kurš uzņemas darbu novada veidošanā.

Aizskrien ratiem pa priekšu
Deputāts Valdis Vīksna uzskata, ka “skrienam ratiem pa priekšu”. Novada domes projektā ir paredzēts priekšsēdētājs ar diviem vietniekiem, bet vēl nav zināms, vai tā tas arī paliks. Viņš ierosina balsot par lēmuma projekta pirmajiem diviem punktiem, bet lemšanu par pārējiem atlikt. Domes juriste Aiva Egle piebilst, ka vajadzētu balsot arī par 9.un 10.punktu, kuros izmaiņas nepieciešamas saskaņā ar grozījumiem likumos. Tā kā netiek panākta vienošanās par izmaiņām pašvaldības nolikumā, no sēdes darba kārtības izslēdz punktu par grozījumiem darba samaksas nolikumā un priekšsēdētāja vietnieku vēlēšanām. Arī paredzētie grozījumi domes lēmumā “Par Alūksnes pilsētas domes pastāvīgās komisijas “Pašvaldības iepirkuma komisija” tiek izslēgti no darba kārtības ar balsu vairākumu. 

Komentāri 19

Viss

Atdodam visu uzreiz un tad būs miers! Kam un ko, lai domā paši - lasītāji!

pirms 13 gadiem, 2008.09.15 13:42

uz priekšu

Aiziet veči! Rullē! Visus un visu pakaļ...!

pirms 13 gadiem, 2008.09.15 13:41

tiesa

Vīksna arī Melderists? Izskatās sadziedājies! Jāgaida jauns apvērsums?

pirms 13 gadiem, 2008.09.15 13:38

Īlens

Nu gan laižat, tā arī jau ilgu laiku nesaprotu, kas tai Alūksnē notiek. Nu nav tai izpilddirektorei nekāda sakara amata pildīšanas jautājumos un amata aprakstā ar vietnieku. Vietnieks(ki) ir politiskas personas, nu kas tad iepriekš šos visus darbus darīja un dara tagad, tikai nesakat, ka Melders ar savu favorīšu komandu. Taisni vai zirgam jāsmejas!?

pirms 13 gadiem, 2008.09.13 11:08

Vietējais

Pilnīgi piekrītu Lapsai Alisei. Domē izpilddirektore tiešam nekam neder - tēlo gudru juristu, bet nevienu darbiņu juridiski pareizi neprot noorganizēt, prt tikai visus kritizēt un gudri mācīt. Tukša vieta. Iesaku pirmais nomainīt izpilddirektrisi un tad nebūtu nepieciešami vietnieki.

pirms 13 gadiem, 2008.09.12 22:58

Vietējais

Pilnīgi piekrītu Lapsai Alisei. Domē izpilddirektore tiešam nekam neder - tēlo gudru juristu, bet nevienu darbiņu juridiski pareizi neprot noorganizēt, prt tikai visus kritizēt un gudri mācīt. Tukša vieta. Iesaku pirmais nomainīt izpilddirektrisi un tad nebūtu nepieciešami vietnieki.

pirms 13 gadiem, 2008.09.12 22:57

Lapsa Alise

Var nebūt neviena vietnieka un pats mēris var turpināt gvelzt savas pasaciņas, ka tik ir kas klausās! Toties jabūt ir spēcīgam izpilddirektoram, kas kustina visas vietas un lietas...un kustina pareizi, bet Alūksnes domē diemžēl, diemžēl, diemžēl ir pārdevēja...Nu ko var gribēt?! DURDOMS rullē...

pirms 13 gadiem, 2008.09.12 16:57

cīmiņu eksportejiet uzturieni

kur vajag revolūciju izvest...kuru valsti neieredzam? Putina tīri vai žēl. Ak, lai iet, tas viņam būs par Gruziju. saturies Putin!!!!!!!!!!!!!!
|||||||||Bet melderi ka labu izspiedēju uz sulu cehu...
Visi cilvēki labi, ja katrs ir savā vietā.

pirms 13 gadiem, 2008.09.10 16:51

vibei jaica

vibei ģengi, vibei pečeņ u n počki

Alūksnei domāšana nemainās un NEKAD nemainīsies. Nauda ir jānopelna nevis jāizsit.............................................................................................................
Un naudu pelna vai nu ar smadzenēm vai lāpstu.
Malienas "diplomātu klubiņ!

pirms 13 gadiem, 2008.09.10 13:24

onslovs

Tak beidzat te malt tukšu... Šitajai domei ir pilnīgi viena škirba - viens, divi vai visi desmit vietnieki, tāpat nekāda tolka. Var atlaist i priekšēdi, i izpilddiektori, i visu domi, sliktāk nebūs.

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 23:05

aklais

taadi klauni tur zeezh, shizofreenikjis, "biznesmenis", shmauklis, kriminaalatbildiigais...

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 14:09

Pēteris

Vietnieks nevar būt nedeputāts. Piekrītu Veronikai, ka bez vietnieka var pie stipra mēra un izpilddirektora, kas Alūksnē nav.... :(

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 13:28

Veronika

Vietnieku vajag gan, to vienigi var neievelet gadijuma, ja priekssedetajs ir specigs. Bet ta ka Litaunieks tads nav, tad vinam vajag vietnieku ar labam "izsisanas" spejam.

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 12:31

nezinītis

ne vajag par vietniekiem iecelt visus toa, kas uztaisīja domē apvērsumu:) katram pēc nopelniem!

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 11:30

zaza

domes vietnieki,4RC un EOLS, nez ka siem uznemumiem iet?Varbut tomer jabut sapratam un jabeidz teret lidzekli nelietderigi.Deputata alga vietnieka alga.Ir jasanem kaut kas viens(lielakais).Ar ko sie deputati sevi paradija,Musts un svars? Abi bij jau gan prieksedetajs gan vietnieks un kas iznaca?Ciks....
Tie ir cilveki kas nespej sevi paradit darbos.Tatad jamekle ir tepat pilseta cilveks ,kurs varetu but vietnieks,jo nav jau obligati jabut deputatam

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 08:53

Paula

Nja nokkerti labie momenti. Bet tad jau muusu domes seedees valda kaartiiba, saliidzinot ar citaam vietaam.

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 13:43

sads

Karoč izrāva cilvēkus uz ārkārtas sēdi, lai pateiktu - varat iet mājās, mēs neko sakarīgu nevaram izdarīt un tā tas arī paliks! Tā vien šķiet, ka smadzeņu svece tur domē sāk dzist....

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 13:14

Apelsins

Ne nu var jau to uztver ka humoru, bet busim godigi, sis gadijums pierada, ka musu dome ir problemas. Nu kur ir redzeti divi vietnieki. Pilnigs murgs!!!

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 13:05

Vietējās ziņas