Viesojas arhibīskaps

Vakar Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcā Alūksnē bija dubulti svētki – ikgadējās vadības viesošanās laikā baznīcu pirmo reizi apmeklēja nesen amatā apstiprinātais arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Baznīcu pildīja kuplāks cilvēku skaits kā citās svētdienās. Svētās mises laikā kopīgās lūgšanās slavēja Dievu, atbrīvojoties no grēka un gūstot ticību, tika dots arī Iestiprināšanas sakraments.

Uzrunājot klātesošos, Z.Stankevičs rosināja aizdomāties par cilvēka būtību un sūtību, to, kas vajadzīgs laimei, uzsverot - “cilvēks tika radīts ar nolūku, lai viņš nestu svētību citiem, lai būtu vienotībā ar Dievu.” Cilvēku un grēkā krišanu Z.Stankevičs salīdzināja ar kristāla lustru - kad tā tiek labi izgaismota, sāk zaigot dažādās varavīksnes krāsās un tās skaistumā ir redzama pat debesu atblāzma. “Diemžēl dzīvē tā nenotiek, jo cilvēks krīt grēkā. Grēkā krišanu var salīdzināt ar skaistās kristāla lustras nokrišanu no griestiem, kad brīnišķīgie gabaliņi sašķīst sīkās drumslās. Mēs varam  gabaliņus salikt kopā, bet tas vairs nav agrākais skaistums. Cilvēks šajā situācijā nevar darīt neko – tikai Dievs var palīdzēt cilvēkam savienot izšķīdušos gabaliņus, lai tie atkal sāktu zaigot visās varavīksnes krāsās,” sacīja Z.Stankevičs, uzsverot, ka Dievs cilvēku ir radījis mūžīgai laimei – sagrēkot, tā ir bijusi cilvēka paša izvēle.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 27.septembra numurā.

Vietējās ziņas