Vietējie pārvadātāji - “TU Vidalatauto”- zaudē 3

Administratīvā rajona tiesa noraidīja lūgumu līdz galīgajam tiesas spriedumam apturēt Autotransporta direkcijas lēmumu konkursā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Latvijas austrumu reģionā.

Lai gan šo lēmumu 10 dienu laikā iespējams apstrīdēt Administratīvajā apgabaltiesā, sūdzības iesniedzēji, starp kuriem ir SIA “TU Vidlatauto”, secinājuši, ka nav vērts to darīt. Transporta uzņēmumi no Alūksnes, Rēzeknes, Gulbenes, Madonas, Balviem, Ludzas un Jēkabpils lūdza tiesu piemērot pagaidu noregulējumu, aizliedzot līdz spriedumam lietā slēgt līgumu ar konkursa uzvarētājiem – a/s “Nordeka” un SIA “Norma – A”.

Prasība – viena, tiesas lēmums - dažāds

Pirms kāda laika Administratīvajā rajona tiesā tika apstrīdēts Autotransporta direkcijas lēmums slēgt līgumu ar konkursa uzvarētājiem par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem maršrutu tīklā “Centrs1” To apstrīdēja attiecīgā reģiona vietējie pārvadātāji, kuru prasību tiesa apmierināja un pagaidām apturēja direkcijas lēmumu. Arī šie pārvadātāji pauda bažas, ka diskriminējošā konkursā maršrutu tīkla daļās “Centrs 1” tāpat kā tīklā “Austrumi” nepelnīti zaudētājos palikuši tieši lauku pārvadātāji.

“Man grūti komentēt, kāpēc līdzīgā situācijā tiesas lēmumi ir atšķirīgi. Atbildētājam nav ētiski runāt par tiesnešu lēmumu,” atzīst Autotransporta direkcijas sabiedriskā transporta daļas vadītājs Andrians Ļubļins.

 Tiesas lēmumu var gaidīt gadiem

Viņš norāda, ka “Austrumu” reģiona vietējie pārvadātāji tiesā iesniedza prasību apturēt lēmuma darbību un atcelt šo lēmumu. Šobrīd tiesa ir izskatījusi tikai prasību par lēmuma apturēšanu, un šo prasību tiesa neapmierināja. Taču turpināsies tiesas process par otru prasību – atcelt lēmumu par uzvarētāju atzīšanu. “Spriežot pēc tiesu prakses, šī prasība varētu tikt izskatīta pēc gada, diviem gadiem, četriem gadiem vai pat pieciem gadiem. Tas nozīmē, ka šobrīd vietējiem pārvadātājiem ir jāsamierinās un jāgaida,” secina A.Ļubļins.

Vai uzvarētāji pildīs solīto?

Konkursa uzvarētāji – a/s “Nordeka” un SIA “Norma – A” ir apņēmušies izpildīt visu, kas ir minēts pieteikuma dokumentos. Tāpēc šobrīd nav būtiski, ka šie uzņēmumi uzrādījuši autobusus, kuri vēl nav iegādāti. “Ar 2010.gada 1.janvāri sabiedriskā transporta pakalpojumiem ir noteiktas augstas prasības, taču 2009.gadā vēl var braukt ar vecākiem autobusiem un censties tos nomainīt. Uzvarētāji piedāvāja, ka viņi atbilstošu kvalitāti pārvadājumiem nodrošina jau nākamgad. Šobrīd viņiem nekas cits neatliek, kā izpildīt solīto,” skaidro A.Ļubļins. Ja to nedara, tad tiek zaudētas milzīgas naudas summas un arī lauzts līgums par pārvadājumiem pārvadājumu tīklā “Austrumi”. .

Laikraksts jau informēja, ka 15.oktobrī beidzās konkurss par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem reģionālajos starppilsētu maršrutos. Daļā “Austrumi” līgums ir noslēgts a/s “Nordeka” un SIA “Norma – A”. Līgums tiek slēgts

Komentāri 3

es

Manuprāt, jā, ir arī pārrakstīšanās, bet tā ir arī nenopietna attieksme pret savu darbu, necieņa pret lasītājiem. Īstenībā jau nekas nemainās. Par tādām regulārām kļudām citā avīzē jau sen būtu...

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 09:40

qwerty

Nomainiet Mārītei datora tastatūru lūdzu, nav paciešamas n-tās pārrakstīšanās kļūdas - Vidalatauto?!?

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 22:45

caca

man nav skaidrs, kas man kā regulāram pasažierim mainīsies?

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 19:01

Vietējās ziņas