Visā Latvijā notiek Ēnu diena

Šodien visā Latvijā notiek ikgadējā karjeras izglītības akcija "Ēnu diena", kuras laikā zinātkāriem jauniešiem no visas Latvijas tiek dota iespēja iepazīt dažādu profesiju ikdienu, informē "Junior Achievement - Young Enterprise Latvija" ("JA-YE Latvija") mārketinga vadītāja Sintija Lase.

Akcijā "Ēnu diena" par darbinieka "ēnu" var kļūt ikviens 1.-12.klases skolēns. Jaunieši ir izvēlējušies ''ēnot'' dažādu profesiju pārstāvjus, tostarp arī politiķus. Šodien Ministru kabinetā viesosies vairāk nekā 50 skolēnu, kas izvēlējušies iepazīt Ministru prezidentes, nozaru ministru, valsts sekretāru un Valsts kancelejas (VK) ekspertu darba gaitas, turklāt pirmo reizi skolēni piedalīsies valdības sēdes simulācijas spēlē. Rīts Ministru kabinetā skolēniem sākies plkst.9.30 ar valdības nama vēstures iepazīšanu, apskatot Ministru prezidentu zāli, Viesu salonu un bibliotēku, kurā notiks īsa lekcija par sabiedrības līdzdalības iespējām valdības lēmumu pieņemšanā.

Pēc tam plkst.10 jauniešiem pirmo reizi būs iespēja piedalīties valdības sēdes simulācijas spēlē. Nozaru ministru "ēnas" varēs iejusties valdības pārstāvju amatos un izteikt priekšlikumus, kā mazināt jauniešu izbraukšanu no Latvijas. Savukārt Ministru prezidentes "ēnu" uzdevums būs pieņemt lēmumu, kurus no nozaru ministru priekšlikumiem atbalstīt. Pēc valdības sēdes skolēni varēs izmēģināt arī preses konferences simulāciju. "Ēnām" paredzēta tikšanās un fotografēšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V). Premjerministrei būs piecas "ēnas".

Jau ziņojām, ka "ēnot” premjeri Laimdotu Straujumu dosies  Laine Kļaviņa no Alūksnes vidusskolas 12.klases. Savukārt no E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas Saeimas ikdienas darbu vēros septiņi skolēni. Valdi Dombrovski “ēnos” Nauris Kristofers Gailītis no 12.klases, Vilni Ķirsi – Justīne Ķīse un Linda Malova no 11.klases, Raivi Dzintaru – Santa Pakalna no 12.klases, Elīnu Siliņu – Sintija Stepkāne no 11.klases Protokolu nodaļā Līgu Amatu ēnos E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Daniela Dobrovoļska, Stenogrammu nodaļā Raimondu Klancbergu – Maija Rozenberga no 10.klases.

Pērn Ēnu dienai vortālā "www.enudiena.lv" kopumā 4668 vakances piedāvāja 510 uzņēmumi un iestādes. Piedāvātajām vakancēm bija reģistrējušies 8638 skolēni. Skolēnu pieprasītākās nozares bija komunikācija un mediji, kā arī veselības aprūpe un sociālā aprūpe.

Vispieprasītākā "ēnošanas" vakance pirms gada bija "airBaltic" stjuarte. Šim amatam bija pieteikušies 394 skolēni, bet vēl 261 jaunietis vēlējās "ēnot" pilotu.

Vietējās ziņas