Zaudē amatu Karvas HES lietas dēļ 5

Valdība vakar atbalstīja līdzšinējā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra Aleksandra Antonova atbrīvošanu no amata un pašreizējā Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra Gunta Puķīša pārcelšanu šajā amatā.

Antonovs no amata tiks atbrīvots, ņemot vērā pret viņu ierosinātās disciplinārlietas komisijas atzinumu.

Gala lēmumu par Antonova atbrīvošanu pieņems vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), izdodot rīkojumu par amatpersonas atbrīvošanu.

Cilinskis šodien valdības sēdē kolēģus informēja, ka piekrīt disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumam un rekomendācijai piemērot bargāko disciplinārsodu.

Antonovs, kurš arī bija ieradies uz valdības sēdi, lūdza jautājuma izskatīšanu atlikt, jo tikai šorīt ir saņēmis jaunu komisijas atzinumu un nav ar to iepazinies detalizēti. Viņš ministriem pauda, ka atzinumā ir daudz nepilnību, kurām viņš nepiekrīt, un tāpēc uzskata, ka nav piemērojams bargākais sods.

Cilinskis aģentūrai LETA pirms valdības sēdes sacīja, ka jaunais atzinums ir ar dažiem tehniskiem uzlabojumiem, kas atzinumu būtību nemaina, proti, tas joprojām ir tāds pats kā līdz šim - ar rekomendāciju Antonovu atbrīvot no amata.

Cilinskis žurnālistiem skaidroja, ka Antonova atrašanās VARAM valsts sekretāra amatā nav vēlama arī citu iemeslu dēļ. Tas ir saistīts ar vairāku citu Eiropas Savienības fondu projektu īstenošanu. Proti, aizkavējoties šo projektu īstenošanai, Latvijai draud vai nu finanšu korekcijas, vai zaudējumi.

Ministrs lika saprast, ka ar šo projektu aizkavēšanos Antonovs ir saistīts. Kā piemērus viņš minēja gan Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektu, gan arī Olaines bīstamo atkritumu izgāztuves projektu, kura īstenošana vispār ir apdraudēta.

Rīkojums par Antonova atbrīvošanu gaidāms jau šodien, informēja ministrs.

Lai "nodrošinātu labu pārvaldību valsts interesēs", Antonova vietā šajā amatā tiks apstiprināts KM līdzšinējais valsts sekretārs Puķītis. Puķītis šādai pārcelšanai ir piekritis, un amata pienākumus sāks pildīt no trešdienas, 12.marta.

VARAM skaidro, ka ir izvērtēta Puķīša ilgstošā darba pieredze valsts pārvaldē VARAM un KM valsts sekretāra amatos un zināšanas VARAM darbības jomās, kas nepieciešamas sekmīgas VARAM darbības nodrošināšanai.

Puķītis VARAM ir strādājis laikā no 1996. līdz 2012.gadam, pildot tur arī valsts sekretāra pienākumus.

Jau ziņots, ka Cilinskis nolēma virzīt valdībā jautājumu par Antonova atbrīvošanu no amata, jo disciplinārlietas komisijas atzinums par Antonova atbildību saistībā ar finansējuma piešķiršanu Karvas HES projektam ir negatīvs.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Cilinskis, disciplinārlietas izmeklēšanas komisija ir secinājusi, ka Antonovs ar prettiesisko rīcību ir veicinājis sabiedrības neuzticību sev gan kā valsts amatpersonai un iestādes vadītājam, gan vadītajai iestādei, gan valsts pārvaldei kopumā, jo nav nodrošinājis, ka valsts pārvaldes rīcība vides aizsardzības jomā ir tiesiska, efektīva un vērsta uz valsts noteikto klimata politikas mērķu sasniegšanu un sabiedrības interešu ievērošanu.

Antonovs uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku bija atstādināts no amata, lai netraucētu izmeklēšanai.

Pret Antonovu bija ierosināta disciplinārlieta saistībā ar rīkojuma parakstīšanu par finansējuma piešķiršanu Karvas HES. Komisijas atzinumā teikts, ka Antonovs ir pārkāpis vairākas tiesību normas un radījis priekšnoteikumus prettiesiskam finanšu izlietojumam. Pret viņu disciplinārlietu rosināts sākt par pienākumu kvalitatīvu nepildīšanu, kā rezultātā valstij nodarīts būtisks mantisks kaitējums aptuveni 498 005 eiro apmērā.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot Vides investīciju fonda lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides sagandēšanā, īpašnieks to pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

LETA jau ziņoja, ka Vides aizsardzības klubs kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Komentāri 5

hvz

Interesanti būtu zināt, vai tas varonis cieta arī fiansiāli, vai arī vēlak tiesāsies ar latvāniju, par šito ?

pirms 7 gadiem, 2014.03.12 18:25

CHEZARE

Protams , ka "varonis" finansiāli necietīs, pie mums neviens ierēdnis vai valstsvīrs necieš,un protams , ka viņš tiesāsies ar valsti , bet mūsu tiesā kā zināms, visādi var būt!
Brīnums , ka viņu vispār atbrīvoja no darba , bet gan jau viņš tajā pašā apritē paliks un , kas zin , dabūs vēl treknāku darbiņu!

pirms 7 gadiem, 2014.03.13 16:46

Olafs

Es zināju, ka šādi beigsies. Nākamais lidos vietējai Džons Ērglis, kurš tiks apgredzenots

pirms 7 gadiem, 2014.03.12 22:44

?

No Tavas mutes Dieva ausī.

pirms 7 gadiem, 2014.03.12 22:53

!

Tur jau vēl būtu darbiņš KNAB! Dienas laikā sataisīt papīrus lai piešķirtu pusmiljonu!!! Reku ir kukuļņēmējs visā savā krāšņumā!

pirms 7 gadiem, 2014.03.13 05:58

Vietējās ziņas