Zeltiņos dodas diennakts pārgājienā

Zeltiņu pagastā augustā norisinājās “42,195 emociju izdzīvošanas maratons 24 stundās” – pārgājiens, kura laikā tā dalībnieki mēroja 30 kilometrus.


Pasākuma organizatores Laura Kalēja un Anita Maksima informē, ka maršrutā tika iekļautas vietas, ar kurām Zeltiņu pagasts lepojas un kuras arī citreiz tiek aktīvi izmantotas. Ceļš sākās Zeltiņu sporta un atpūtas parkā un turpinājās pagasta šautuvē, PSRS Kodolraķešu bāzē, bet dienas noslēgumā dalībnieki devās pie viena no gleznainākajiem ezeriem Zeltiņu pagastā – Ķiploka ezera.


“Nākamās dienas mērķis tika sasniegts precīzi pēc 24 stundām. Zeltiņu pagasta muzejā Sandras Magaziņas vadībā vēlreiz iepazināmies ar mūsu pagasta vēsturi,” stāsta L.Kalēja.


Dalībnieki atzina, ka lielākais pārbaudījums bija atteikšanās no mobilajiem telefoniem, kas pavēra citas, racionālas, idejas, kā aizpildīt laiku.


“Pārgājiena laikā saskārāmies ar dažādām emocijām – apjukumu, prieku, drosmi un neatlaidību, kas nenoliedzami palīdzēja mērot pārgājiena kilometrus raitā solī. Dalībnieku starpā raisījās domas par to, ka nākamajā vasarā varētu tikt veidots nakts pārgājiens, kas varētu ieinteresēt vēl vairāk jauniešu iesaistīties šāda veida aktivitātēs,” uzsver L.Kalēja.


Pārgājienā “42,195 emociju izdzīvošanas maratons 24 stundās” devās astoņi Zeltiņu pagasta jaunieši vecumā no 14 līdz 22 gadiem. Viņi cer, ka nākamajā pārgājienā izdosies piesaistīt vairāk dažādu paaudžu dalībnieku.


Vietējās ziņas