Zeltiņos rekonstruē tiltu un ceļu 2

Zeltiņu pagasta autoceļu Rožukalns – Ziemeļi rekonstruē SIA “Merks”, kas cenu aptaujā  piedāvāja darbus veikt par 48 381,44 latiem bez PVN. Tas bija lētākais piedāvājums, turklāt šī firma jau būvēja tiltu pagastā, apliecinot labu darba kvalitāti.

“Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai finansiāli atbalstīja šo projektu, kurā pašvaldības līdzfinansējums ir 10 procenti. Projektā ir paredzēts uzbūvēt jaunu tiltu un remontēt ceļu. Tas ved uz vairākām mājām, kā arī uz Zeltiņu karjeru. Vecais koka tilts bija avārijas stāvoklī, tāpēc pār to nevarēja braukt un līdz ar to arī karjera izstrāde nebija iespējama. Tas nozīmē, ka pēc tilta atjaunošanas varēsim ar ļoti mazām izmaksām labot pagasta ceļus,” stāsta Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Griščenko.
Tilta un ceļa rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādāja SIA “Merks”, kas arī uzvarēja iepirkuma konkursā. Diemžēl būvdarbi uz laiku bija apstājušies, tāpēc tagad ir bažas, ka slikto laika apstākļu dēļ ceļa rekonstrukciju nevarēs veikt. “Tagad par spīti grūtībām tilta būvniecība ir noslēdzošā fāzē. Caurtekas upē ir ieliktas, vēl jāuzber grants kārta. Kad tilts būs gatavs, varēs turpināt ceļa būvi, ja laika apstākļi to ļaus. Pretējā gadījumā SIA “Merks” lūgs darbu pagarinājumu,” skaidro J.Griščeno. Pagaidām Melnupe plūst pa izrakto apvedceļu. Kad to aizbērs, upe ieņems ierasto gultni, taču plūdīs caur liela diametra caurtekām. SIA “Merks” strādnieki sola, ka līdz novembra beigām  rekonstrukcija būs pabeigta. “Līgumā ir paredzēts, ka šajā termiņā ir jāveic arī ceļa rekonstrukcija, jo projekts ir viens. Taču es neticu, ka var paspēt 2,4 kilometrus garo ceļa posmu sakārtot tik īsā laikā,” saka J.Griščenko.

Komentāri 2

Jānis

Ko *** Ilzene sūkā, kaut kāda bedre kur izgāž govs sūdus un tāpēc tur arī smird gaiss pēc jūsu bomžu ciemata...

pirms 6 gadiem, 2015.06.05 10:56

Vietējās ziņas