Zemākais nenozīmē sliktākais 5

Šonedēļ Veselības ministrijas izveidotā darba grupa, kas izvērtēja lokālo slimnīcu darbību, publiskoja izstrādāto plānu. Alūksnes slimnīca, tāpat kā Krāslavas un Preiļu slimnīca, iekļauta zemākajā lokālo slimnīcu līmenī, bet, piemēram, Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienība, Madonas slimnīca – augstākajā līmenī.

SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa uzsver, ka šajā gadījumā zemākais līmenis nenozīmē sliktāko, jo finansiāli Alūksnes slimnīca nebūs zaudētāja. Visas lokālās slimnīcas vērtēja pēc kritērijiem: attālums līdz tuvākajai neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un reģionālajai slimnīcai, ārstēto pacientu un dzemdību skaits 2010.gadā, operāciju skaits uz 100 hospitalizācijām, apkalpes teritorija, iedzīvotāju skaits tajā, NMP brigāžu pārvesto pacientu skaits no lokālajām slimnīcām, ar NMP brigādēm hospitalizēto pacientu skaits lokālajās slimnīcās un Veselības inspekcijas konstatēto pārkāpumu skaits.

“Piešķirot punktus, visas slimnīcas ir sagrupētas piecos līmeņos, bet tieši lokālās slimnīcas ir iedalītas divos līmeņos – ceturtajā un piektajā. Alūksnes slimnīca ir ceturtajā līmenī, jo vairs nesniedzam dzemdību palīdzību un iedzīvotāju kopskaits apkalpes teritorijā ir mazāks, līdz ar to arī hospitalizāciju skaits ir mazāks, bet pārējos kritērijos punktu skaits mums ir augsts. Analizējot dzemdību skaitu slimnīcās, secināms, ka pat Madonas slimnīcai ir grūti izpildīt rādītāju, ka jābūt 400 dzemdībām gadā. Alūksnē, ja šī nodaļa vēl būtu, mēs varbūt sasniegtu tikai 200 dzemdību gadā,” skaidro M.Kauliņa. Pēc kopējā punktu skaita Alūksnes slimnīca ir gandrīz vienā līmenī ar tādām lielām slimnīcām kā Dobeles, Tukuma slimnīca. Galvenie slimnīcu darba kvalitātes rādītāji ir ķirurģiskā aktivitāte, kas Alūksnes slimnīcā ir augsta, jo uz vietas strādā profesionāli mediķi, un inspekcijas konstatēto pārkāpumu skaits, bet Alūksnes slimnīcai tādu nav.

M.Kauliņa vērtē – ja Gulbenes un Balvu slimnīca nebūtu apvienībā, tad arī tās būtu ceturtajā līmenī, turklāt apvienības slimnīcās veikto operāciju skaits ir zemākais valstī, jo uz vietas nav speciālistu. “Tiesa, visām lokālajām slimnīcām ir nedaudz samazināts finansējums uzņemšanas nodaļām, bet ir ieviests ķirurģiskais un terapeitiskais tarifs, kur ietilpst arī bērnu nodaļas darbs, tāpēc finansiāli būtiska zaudējuma nav. Alūksnes slimnīcā sniegsim pakalpojumus, ko varam nodrošināt kvalitatīvi – tāpat kā līdz šim,” saka M.Kauliņa.

Komentāri 5

Ārsti, māsiņas un personāls strādā labi.PALDIES,ka vispār būsiet!Veiksmi ikdienā!

pirms 10 gadiem, 2011.05.21 19:00

Tā ir laba ziņa, ka slimnīca darbosies tāpat kā līdz šim. Lai laba veselība pašiem mediķiem.

pirms 10 gadiem, 2011.05.21 18:29

Vietējās ziņas