Zupas virtuve atkal darbojas 3

Pēc vairāk kā trīs mēnešus ilgas pauzes, darbu atsākusi Alūksnes novada zupas virtuve. Turpmāk tā būs atvērta ik otrdienu un piektdienu laikā no pulksten 14.00 līdz 15.00. Nemainīga palikusi arī tās atrašanās vieta, kas, tāpat kā iepriekšējā darbības posmā, būs Ojāra Vācieša ielas 2a ēkas pirmajā stāvā.

Pirmo reizi pēc pārtraukuma zupas virtuve vēra durvis vakar. Tās pirmajā darbības reizē tika plānots izsniegt 260 porcijas. Lai gan atsaucība izrādījās mazāka, nekā gaidīts, tie, kas ieradās, pauda prieku par zupas virtuves darbības atsākšanos.

“Domāju, ka zupas virtuve ir nozīmīga ne tikai manai ģimenei, bet arī visiem pārējiem, kas uz šejieni nāk regulāri,” uzskata alūksniete Ilze. Tā kā viņa kopā ar vīru un meitu dzīvo dzīvoklī un pašiem sava dārziņa ģimenei nav, tad vasaras mēnešos krājumi ziemai papildināti, dodoties pēc meža veltēm. Tiesa, tās nevarot ne salīdzināt ar siltu un garšīgu zupu, kādu pašiem no sev pieejamajiem pārtikas produktiem nesanāk pagatavot bieži.

Zupas virtuvi novērtē arī pensionāre Olga no Alūksnes. Ik dienu viņa rūpējas par maltītes sagatavošanu četru cilvēku kuplai ģimenei. “Neatkarīgi no tā, vai zupas virtuve strādā vai ne, galdā kaut kas ir jāliek ik dienu. Tagad vismaz divas reizes nedēļā par to varēs galvu nelauzīt,” saka pensionāre. Viņa atklāj, ka vasaras mēneši pavadīti, strādājot pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” izveidotajā kartupeļu laukā. Par aktīvo līdzdalību pašiem savu kartupeļu audzēšanā ģimenei izdevies nopelnīt 12 kartupeļu maisus. Tas būs nozīmīgs atbalsts maltīšu nodrošināšanai ziemā.

Nozīmīga zupas virtuves darbība ir arī Indras ģimenei. Viņa atzīst, ka meklēt risinājumus iztikšanai vajadzētu jebkurā gadījumā. Šajā situācijā tas ir patīkams atbalsts no pašvaldības puses. Viņa novērtē arī visu to brīvprātīgo darbu, kas šeit strādā. “Zupas virtuves darbinieces uztveru kā savus cilvēkus. It kā parasti pārmijam tikai dažus vārdus, taču tam visam cauri var just draudzīgu attieksmi, kas daudz ko nozīmē,” saka Indra.

Komentāri 3

vvvvvvvvvv

Vienai daļai vieglak sanemt GM, zupinu,partikas pakas,nevis iet 100 latniekos

pirms 10 gadiem, 2010.10.09 10:46

patīkami ka šī ideja turpina darboties, jo rezultāts ir un tik daudz cilvēku jūtas apmierināti par sniegto pakalpojumu. paldies autoriem!

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 10:53

Vietējās ziņas