Zupas virtuvei - liela piekrišana 1

Piektdien Alūksnē durvis vēra zupas virtuve Alūksnes novada iedzīvotājiem, kuriem rocība ir mazāka.

Alūksniete, kas vēlējās palikt anonīma, zupas virtuves atvēršanu vērtē pozitīvi. Viņa pēc zupas noteikti nāks abas dienas nedēļā. “Tas ir liels atbalsts, bet ar divām dienām vien nepietiek. Tomēr nesūdzos - labi, ka vispār ir. Zupu nesu mājās arī vīram, abi esam bez darba,” viņa saka un mudina alūksniešiem nebūt kautrīgiem un nākt pēc siltās maltītes. “Mums nav jākaunas, ka valsts novedusi savus iedzīvotājus tik tālu, tāpēc jāņem viss, kas mums pienākas,” pauž sieviete. Pēc zupas kopā ar bērniem bija atnākusi arī Mairita Mežinska. “Protams, ir labi, ka dala zupu, bet daudz lietderīgākas bija pārtikas pakas. Tur produktu bija vairāk un daudzpusīgāki, sanāca dažādi ēdieni un varēja iztikt pat mēnesi,” saka M.Mežinska.

Darba grupas „Zupas virtuve” vadītāja Marina Ramane pieļauj, ka zupas virtuvi atvērt vajadzēja jau agrāk, bet vienmēr pienāk īstais brīdis. „Liels paldies pirmajiem ziedotājiem – Aivaram Fominam, Janīnai Čugunovai ar dzīvesbiedru, Verneram Kalējam, Sandrai Kustovai par naudas un dārzeņu ziedojumu, SIA „Alta S” Alūksnes maizes kombinātam par maizītes ziedošanu,” saka M.Ramane.

Viņa pateicas arī visiem darba grupas „Zupas virtuve” dalībniekiem un pārējiem cilvēkiem par atsaucību. „Zemnieku saimniecības „Slišiņi” īpašnieks Valdis Kalniņš mums par lētāku cenu pārdeva buljona kaulus. Kājnieku skola mums izlīdzēja ar termosiem. Alūksnes pansionāta darbinieki vārīja zupu un nogādāja līdz Ojāra Vācieša ielai. Alsviķu pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte” pavāre Guna Vindele piekrita izdalīt zupu atbilstoši sanitārajām normām. Ziedot aicinās Alūksnes un Apes novadu fonds, Alūksnes NVO centrs, Sarkanais Krusts, Alūksnes draudzes. Novadā drīzumā izvietos arī zupas virtuves ziedojumu kastītes. Ja kāds vēlas ziedot produktus zupai, to varēs izdarīt caur atbildīgo personu Nadeždu Hercogu – Alūksnes NVO centra brīvprātīgo. Viņas tālrunis ir 64322236 (NVO centrā) vai 26352911,” stāsta M.Ramane.

Pagājušajā ceturtdienā Alūksnes novada Finanšu komitejas sēdē deputāti vienojās piešķirt no sociālā budžeta līdzekļus zupas virtuves darbības sākumposmam, lai regulāri nodrošinātu zupas virtuves darbību, līdz pilnībā attīstīsies finanšu piesaiste no ziedotājiem. Ja būs liela ziedotāju atsaucība, visu pašvaldības piešķirto naudu nevajadzēs iztērēt. „Ideālais variants ir, ka pašvaldība atrod ēdināšanas uzņēmumu, kas uzņemas nodrošināt zupas virtuves darbību, tādēļ uzrunāsim vietējos uzņēmējus,” saka M.Ramane.

Komentāri 1

Vietējās ziņas